Belaidis tinklas mokyklose

LITNET KTU techninis centras padeda  įsirengti saugų belaidį tinklą.
Paslauga gali būti teikiama visoms švietimo įstaigoms.

Mokyklai tereikia įsigyti rekomenduojamą stotelę/es ir informuoti . Jokių papildomų paslaugos instaliavimo, palaikymo mokesčių nėra.

Saugus belaidis tinklas mokykloje

Savybės:

• autorizuotas naudotojų prisijungimas ir centralizuotas jų valdymas;
  • saugus duomenų ryšio kanalo tarp naudotojo ir interneto prieigos taško užtikrinimas;
  • paprastas paslaugos įsidiegimas;
  • interneto turinio filtravimas pagal galiojančius teisės aktus;
  • prisijungimas prie tarptautinės-tarptinklinės paslaugos eduroam (plačiau: www.eduroam.lt).

Paslaugos teikimo sąlygos:

• mokykla turi savarankiškai įsigyti  rekomenduojamus prieigos taškus (dėl konsultacijų kreiptis į LITNET KTU techninį centrą);
  • mokykla turi savarankiškai įsirengti prieigos taškus.

LITNET techninis centras atliks:

• prieigos taškų konfigūravimą;
  • sukurs paskyrą prie paslaugos valdymui ir administravimui skirto portalo https://epaslaugos.lm.lt;
  • centralizuotą prieigos taškų (AP) valdymą su galimybe valdymą atlikti ir pačiam mokyklai;
  • interneto turinio filtravimą pagal teisės aktus ir/ar su mokykla suderintomis taisyklėmis.

Įdiegus paslaugą mokykloje pradeda veikti trys belaidžiai tinklai:

• eduroam – pedagogams, administracijai, kitiems eduroam projekto dalyviams;
  • lm – moksleiviams su turinio filtravimu. Plačiau apie turinio filtravimą.
  • svecias – skirtas naudotis įstaigos svečiams.

Jei sudomino, aktualu, turite klausimų – prašome kreiptis   arba tel 8 37 300 640.