LITNET KTU techninis centras teikia švietimo ir mokslo institucijų tarnybinio elektroninio pašto [vardas.pavarde] paslaugą.

Pagal institucijos užsakymą yra sukuriama paskyra administratoriui, kuris atsakingas už šią paslaugą.  Adresai [vardas.pavarde] yra suteikiami pedagogams, kurių sąrašą administratorius importuoja iš pedagogų registro. Paskyros institucijos nepedagoginiams darbuotojams yra kuriamos rankiniu būdu.

Visus dokumentus, susijusius su šios paslaugos teikimu, rasite čia:

Lietuvos mokykloms /išskyrus Vilniaus/

LITNET KTU techninis centras visoms švietimo institucijoms nemokamai teikia el. pašto paslaugas. El. pašto adresai kuriami naudojant mokyklai suteiktą adresų srities simbolinį pavadinimą lm.lt zonoje ar/ir pagal įsigytą institucijos adresų srities simbolinį pavadinimą (domeną).
Institucija LITNET serveryje gali turėti tarnybiniam naudojimui skirtas pašto dėžutes. Dėl el.pašto adresų sukūrimo reikia kreiptis į administratorę tel. (8 37)30 06 40 arba el. paštu .
Paslaugos naudojai paštą gali skaityti su įprastomis elektroninio pašto programomis (pvz. Outlook, Thunderbird) arba pasinaudoti WWW pašto paslauga https://pastas.lm.lt.

Pašto gavimas
Protokolas: IMAP arba POP3
POP3 – pop3.lm.lt, portas 995 arba 110
IMAP – imap.lm.lt, portas 143
Saugumas: TLS/STARTTLS
Reikalinga autentifikacija: elektroninio pašto adresas ir slaptažodis

Pašto siuntimas
Serverio adresas: smtp-out.lm.lt
Protokolas: SMTP
Saugumas: TLS/STARTTLS
Prievadas (port): 587
Reikalinga autentifikacija: elektroninio pašto adresas ir slaptažodis

Vilniaus mokyklos dėl el. pašto adresų sukūrimo turi kreiptis į savo regioninių centrų mokyklų administratorius. Žiūr. kontaktus.

Kaip pakeisti el. pašto dėžutės slaptažodį priklauso nuo to, ar žinote dabartinį slaptažodį ar ne.

Dabartinis slaptažodis žinomas

Prisijunkite prie www pašto sistemos https://pastas.lm.lt/

• Reikia įvesti prisijungimo vardą, jau naudojamą slaptažodį, pasirinkti serverį (vingis.ktu.lt) ir paspausti mygtuką „Prisijungti“.
  • Prisijungus prie WWW pašto sistemos, viršutinėje lango dalyje esančioje meniu eilutėje reikės pasirinkti mygtuką “Nuostatos” ir "Slaptažodis".