Lietuvos mokykloms /išskyrus Vilniaus/

LITNET KTU techninis centras visoms švietimo institucijoms nemokamai teikia el. pašto paslaugas. El. pašto adresai kuriami naudojant mokyklai suteiktą adresų srities simbolinį pavadinimą lm.lt zonoje ar/ir pagal įsigytą institucijos adresų srities simbolinį pavadinimą (domeną).
Institucija LITNET serveryje gali turėti tarnybiniam naudojimui skirtas pašto dėžutes. Dėl el.pašto adresų sukūrimo reikia kreiptis į administratorę tel. (8 37)30 06 40 arba el. paštu .
Paslaugos naudojai paštą gali skaityti su įprastomis elektroninio pašto programomis (pvz. Outlook, Thunderbird) arba pasinaudoti WWW pašto paslauga https://pastas.lm.lt.

Pašto gavimas
Protokolas: IMAP arba POP3
POP3 – pop3.lm.lt, portas 995 arba 110
IMAP – imap.lm.lt, portas 143
Saugumas: TLS/STARTTLS
Reikalinga autentifikacija: elektroninio pašto adresas ir slaptažodis

Pašto siuntimas
Serverio adresas: smtp-out.lm.lt
Protokolas: SMTP
Saugumas: TLS/STARTTLS
Prievadas (port): 587
Reikalinga autentifikacija: elektroninio pašto adresas ir slaptažodis

Vilniaus mokyklos dėl el. pašto adresų sukūrimo turi kreiptis į savo regioninių centrų mokyklų administratorius. Žiūr. kontaktus.