• 8 37 300 640

Piktybinis kodas svetainėje

Svarbi informacija tinklapių administratoriams!

Pastaruoju metu gaunama vis daugiau pranešimų, kad tinklapyje patalpintas pašalinis piktybinis kodas, skirtas virusams diegti į lankytojų kompiuterius. Jei lankytojo kompiuteryje yra antivirusinė programa, yra gali būti parodomas įspėjimas apie pažeistą svetainę:

trojan

Dažniausiai tinklapis pažeidžiamas perėmus, pavogus svetainės savininko slaptažodį. Taip gali nutikti, jei svetainės administratorius naudojasi virusais užkrėstu kompiuteriu arba nesaugiomis interneto linijomis.
Ką daryti pastebėjus pažeistą savo svetainę?

  1. Reikia išsiaiškinti pažeidimo detales. Galite kreiptis pagalbos į paslaugos teikėją arba saugumo incidentų tyrimo grupę (LITNET CERT, ). Būtina išsiaiškinti:
    • kokie failai pridėti, pakeisti;
    • kada atlikti failų pakeitimai,
    • kokiu būdu atlikti pakeitimai.
  2. Patikrinkite, ar kompiuteryje, iš kurio jungiatės atnaujinti svetainę, nėra virusų;
  3. Pasikeiskite prisijungimo prie serverio slaptažodį
  4. Pašalinkite žalingą kodą iš svetainės: atstatykite informaciją iš turimos kopijos arba perinstaliuokite turinio valdymo sistemą.

Kaip apsisaugoti nuo tokių pažeidimų?
1. Svetainei administruoti naudokite tinkamai apsaugotą kompiuterį. Pasirūpinkite, kad kompiuteryje būtų įdiegta nuolat atnaujinama antivirusinė programa. Daugiau patarimų, kaip apsaugoti kompiuterį, ieškokite tinklapyje http://cert.litnet.lt/dokumentai/saugusdarbas.html
2. Darykite tinklapių kopijas, kad esant poreikiui būtų galima atstatyti informaciją.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti.