Adresų srities simbolinio pavadinimo (angl. domain) sudarymo tvarka

Adresų sritys kuriamos pagal hierarchinę schemą: pirmo lygio adresų sritis (aukščiausia), antro lygio adresų sritis (adresų subsritis), trečio lygio adresų sritis ir t.t. Adresų srities simbolinis pavadinimas sudaromas visiškai atspindint šią hierarchiją: nuo žemiausio lygio adresų srities pavadinimo iki aukščiausio, skiriant juos taškais, pvz.: gim.ktu.lt, kur lt - pirmo lygio adresų sritis, ktu - antro lygio adresų sritis, gim - trečio lygio adresų sritis.

Pirmo lygio adresų srities pavadinimas paprastai sudaromas naudojant šalies kodą. Antro lygio adresų srities pavadinimas paprastai sudaromas pagal organizacijos ar Interneto svetainės pavadinimą. Trečio lygio srityje esantys duomenys dažniausiai sudaromi pagal tarnybinių stočių vardus, protokolų ar Interneto tinklo servisų pavadinimus arba žemesnio hierarchinio lygio adresų sričių pavadinimus.

Adresų srities simboliniam pavadinimui sudaryti naudojama simbolių seka: lotynų abėcėlės raidės nuo a iki z ir skaitmenys nuo 0 iki 9. Simboliams atskirti naudojamas brūkšnys (jis negali būti adresų srities simbolinio pavadinimo pradžioje ir pabaigoje). Minimalus adresų srities simbolinio pavadinimo ilgis yra 3 simboliai. Maksimalus adresų srities simbolinio pavadinimo ilgis yra 63 simboliai.

Pagal susitarimą su Švietimo ir mokslo ministerija buvo nuspręsta įkurti Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų (pradinių, pagrindinių, vidurinių, gimnazijų, specialiųjų) .lt zonos antro lygio adresų srities simbolinį pavadinimą lm.lt.
Mokyklų pavadinimai šioje adresu srityje sudaromi pagal struktūra:

• mokykla.miestas.lm.lt
    kur mokykla - mokyklos pavadinimas (pačios mokyklos pasirinktame linksnyje),
    miestas - miestas, kuriame yra mokykla, vardininko linksnyje
    Pvz. Kauno Rasos gimnazijos adresu srities simbolinis pavadinimas yra: rasa.kaunas.lm.lt.

Suprantama, kad kiekviena mokykla gali pasinaudoti adresų sričių įkūrimo paslauga .lt zonoje (www.domreg.lt) ir turėti papildomą simbolinį pavadinimą.