LITNET sprendimai nuotolinio darbo bei mokymo proceso organizavimui

Reaguojant į šiuo metu sustabdytą ugdymo procesą mokyklose, LITNET ir KTU kviečia pasiruošti nuotoliniam mokymui karantino metu naudojant Virtualią Mokymosi Aplinką (toliau - VMA), kurioje naudotojai bus sinchronizuojami su e.tapatybių valdymo sistema.

Vieną kartą importavus pedagogų ir moksleivių duomenis, visų jų paskyros iš sistemos epaslaugos.lm.lt bus automatiškai sichronizuojamos su vma.lm.lt. Akcentuojame, kad mokyklos, kurios naudojasi pilotine belaide prieiga, tuos pačius prisijungimus galės naudoti ir Virtualioje Mokymosi Aplinkoje.

Esame parengę sprendimus visiems galimiems scenarijams:

• Mokykloms, turinčioms paskyras sistemose epaslaugos.lm.lt ir vma.lm.lt, siūlome abiejų sistemų integraciją. Norėdami užsakyti šią paslaugą, rašykite laišką iš oficialios mokyklos el.pašto dėžutės adresu su žemiau pateiktu laiško tekstu.

• Mokykla turi tik paskyrą epaslaugos.lm.lt

1. Užsisakykite VMA paslaugą. Kaip užsisakyti rasite čia: https://vma.lm.lt/.

2. Reikalinga VMA ir e.tapatybių valdymo sistemų integracija. Norėdami užsakyti šią paslaugą, rašykite laišką iš oficialios mokyklos el.pašto dėžutės adresu su žemiau pateiktu laiško tekstu.

• Mokykla turi tik paskyrą vma.lm.lt
  1. Rašykite iš oficialios mokyklos el.pašto dėžutės adresu   ir išreikškite norą naudotis e.tapatybių valdymo sistema.
  2. Paskirtas mokyklos administratorius bus informuotas apie tolimesnius veiksmus.

• Mokykla neturi paskyrų nei epaslaugos.lm.lt, nei vma.lm.lt
    (Laikinai sustabdyta, jei leis techniniai resursai, užsakymų priėmimą atnaujinsime.)

Laiško (sutikimo) tekstas:

Prašome naudotojus iš pilotinės e.tapatybių valdymo sistemos integruoti į mokyklos virtualią mokymosi aplinką.
Mokyklos VMA adresas yra ___________.vma.lm.lt

Esame informuoti, kad pilotinė e.tapatybių valdymo sistema naudoja moksleivių bei pedagogų asmens duomenis, tokius kaip vardas, pavardė, ID, gimimo data (moksleiviams).
Sutinkame, kad visa BDAR numatyta atsakomybė dėl pedagogų ir moksleivių asmens duomenų perdavimo į e.tapatybių valdymo sistemą ir virtualią mokymosi aplinką tenka mokyklai.